www.spsstavcb.cz :: Best industry practice for Installation Ceramic, Glass and Stone Tile (20.10.2018 - 01:32)

  • Velikost písma:
  • a
  • a
  • a
Projekty > Best industry practice for Installation Ceramic, Glass and Stone Tile

Best industry practice for Installation Ceramic, Glass and Stone Tile

logo_llp-ldv_600

Vzdělávací projekt "Správné praxe v oboru obkládání keramikou, kamenem a sklem" vychází z naléhavé potřeby standardizovat vybrané postupy používané při obkládání keramikou, sklem a kamenem (vč. betonových dlaždic a umělého kamene) a zaměřen na zvýšení kvalifikační úrovně  cílové skupiny stavebních profesí, transparentnost a kvalitu prováděných stavebních činností, což v současné době u nás není.  Vzorem jsou zkušenosti z Německa, Švýcarska, Rakouska a USA.  Dojde k vytvoření  inovativních pracovních a  výukových materiálů  vhodných pro přímé edukativní aktivity  v rámci  celoživotního vzdělávání, ale i pro samostudium.  Bude vytvořena metodika vzdělávání ve správných praxích. Ve vybraných problémech dojde i  k experimentálnímu ověření.

 

Výstupy z projektu :  Vydání  vzdělávacích a pracovních materiálů

  • Příručky správné praxe pro obkládání keramikou, kamenem a sklem"
  • Technických informací" (Giudeline) cca 30 základních předpisů s technologickými a dalším pravidly souvisejícími s obkládáním vč. požadavků na podklady, hydroizolace apod.

Celkem bude přeloženo 500 - 600 stran manuálů. Součástí bude pilotní ověření v kurzech. Vše bude zpracováno s maximální názorností a přehledností tak, aby to bylo srozumitelné pro celou cílovou skupinu,  bude ověřeno na 10 pilotních kurzech.

Cílová skupina: Široké spektrum stavebních profesí zahrnující stavební inženýry, projektanty, architekty, management staveb, znalce, řemeslníky - obkladače, management jakosti, žáky (i učně), studenty a učitele středních a vysokých škol stavebního směru, výrobce stavební chemie a materiálů, státní správu a také investory (jako významná součást ochrany spotřebitele).

Inovativnost: Spočívá v efektivním  přenosu know-how z praxe a výzkumu, které v ČR chybí, z Německa, Švýcarska a Rakouska (Merkblätt = Guideline), s využitím zkušeností ze zemí mimo EU (USA - Handbook for Tile, Glass, Stone Installation).  Jde o prestižní know-how, které nemá nikdo v ČR.

Zkušenosti: Projektový tým má praktickou zkušenost z úspěšné realizace obdobného projektu ve SŠ Horní Bříza, kde bylo přeloženo a vydáno 260 stran z příručky „Handbuch für Fliesenleger - Technik" (soubory Merblätt).

Udržitelnost projektu: Publikováním příručky správné praxe a technických informací,  jejich průběžnou inovací se vytváří trvalý standardizovaný systém, kterým se řídí jak technologické procesy, doplňují chybějící návaznosti ČSN a EN normy a také jsou podkladem pro rozhodování případných sporů.  Registrací správných praxi u Hospodářské  komory ČR dochází ke vzniku všeobecně uznávané podnormy jako systému řízení jakosti. Vznikne systém průběžný edukačních aktivit v rámci celoživotního vzdělávání ve spolupráci s ČKAIT (Česká komora autorizovaných inženýrů a techniků) a zároveň vytváří systém jakosti v těchto činnostech.

Doba trvání projektu: od 1. 12. 2013 do 31. 8. 2015

Partneři projektu:

Silikátový svaz ČR

ČVUT Praha, fakulta stavební

Cech obkladačů ČR

Střední průmyslová škola stavební, České Budějovice, Resslova 2

VŠTE České Budějovice

Střední škola Horní Bříza

Slovenská technická univerzita Bratislava, Slovensko

Střední škola technická AGC, a. s.

Österreichsche Fliesenverband, Rakousko

Schweizerischer Plattenverband, Švýcarsko

Tallinn University of Technology, Estonsko

Aktuální informace

Londýn - metropole architektury

Na jaro 2019 opět připravujeme odbornou exkurzi za moderní architekturou Londýna

Doprava je o 75% levnější - stačí platný ISIC

Vnitrostátní doprava (vlaky i autobusy - mimo MHD) je od 1. září 2018 o 75 % levnější pro všechny žáky denního studia. Co potřebujete? Stačí jen platný průkaz ISIC !!! Čtěte dále ....

Rozvrhy pro školní rok 2018/2019

Na webu jsou zveřejněny rozvrhy pro školní rok 2018/2019 platné od 1. 9. 2018. U rozvrhů může ještě v průběhu září docházet k menším změnám, vše najdete na webu školy.

Nabídky zaměstnání a brigád

Pro absolventy i pro naše žáky ...

Dny otevřených dveří ... už skončily, ale ...

... kdo nestihl žádný z nabídnutých čtyř dnů a měl by zájem se do školy podívat, může si termín dohodnout buď prostřednictvím kontaktního formuláře (v sekci "Kontakt"), nebo telefonicky s vedením školy.

Londýn - metropole architektury

Zájezd pro studenty 2. ročníku

Školní trička

Příští týden proběhne objednávka školních triček a mikin. Zájemci si je mohou prohlédnout, vyzkoušet a objednat u paní Čechové.

Londýn - metropole architektury

Do Londýna za poznáním a inspirací Aktuální informace najdete na naší oficiální facebookové stránce.

... a další nové fotografie

Podívejte se na nové fotografie v našich galeriích ..,.

Prezentace návrhů na úpravu slepého ramene řeky Malše v Českých Budějovicích

Ve čtvrtek 28. ledna 2016 od 13 hodin proběhla prezentace úspěšně. Zasedací sál zastupitelstva města České Budějovice byl plný ...

Školní trička

Školní trička UŽ JSOU - informace najdete v sekci "Pro žáky"

Formulář "potvrzení o studiu"

Formulář "potvrzení o studiu" je k dispozici na webu ...

 
 
Google+